Liselerde Hayvanları ve Çevreyi Koruma Kolu Etkinlikleri

Behçet Uz Anadolu Lisesinin "Hayvanları ve Çevreyi Koruma Kolu" öğrencilerinin ve eğitsel kolun öğretmenleri Füsünkar Özsoydan'ın ve Selda Temürtürkan 'ın davetiyle okullarını ziyarette bulunduk. Öğrencilerin organize ettikleri kermeste stantlarına uğradık. Okul öğrencileri, bakımlarını üstlendikleri, besledikleri köpekleri Pakize'nin ve onca kedinin mamalarını karşılamak için kendi emekleriyle yaptıkları çalışmaları, özenle tasarladıkları 'kitap ayraçları'nı kermeste sergilediler. Bu çalışmalarda emeği geçen Okul Müdürü Sayın Fatih Akbaşoğlu, öğretmenlerimiz Selda Temürtürkan ve Füsünkar Özsoydan ile Su Yalçın, Selen Uçar olmak üzere tüm öğrencilerimize; sokak hayvanlarına göstermiş oldukları gönülden, karşılıksız sundukları emekten ve sevgiden ötürü kutlar, teşekkür ederiz.

Değerli öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, okullarımızda" Hayvanları ve Çevreyi Koruma Kollarının" önemini bir kez daha göstermiştir. Değerli genç hayvansever arkadaşlarımızın bu tür faaliyetlerle lise ve önceki eğitim süreçlerinde tanışmaları, duyarlılıklarını, paylaşımlarını ve konu hakkında bilgilerini geliştirecektir. Bu tür güzel örneklerin, faaliyetlerin farkında olup bu eğitsel kolların okullarımızda açılması, çoğalması için bilgilendirme faaliyetlerimiz devam etmektedir.

İzçev Başkanı Besalet Alkaya, organizasyonda emeği geçen öğrencilerimize çalışmalarından dolayı Teşekkür Belgesi takdim etmiştir.